Natalia Mlekicka
maj-czerwiec | 3 (8) 2017

Pole Dance - Fitness

Szukając pomysłów na pozbycie się wystającego brzuszka, który jest pozostałością np. po przebytych ciążach, warto rozważyć Pole Fitness. Ten rodzaj zajęć różni się od popularnego Pole Dance, daje większe korzyści zdrowotne i estetyczne.

Pole Fitness vs. Pole Dance

Oba rodzaje aktywności przeprowadzane są na wertykalnie ustawionej rurze. Oba bazują na podobnych, a często tych samych ćwiczeniach, pozach i kombinacjach. Różnica polega na tym, że w Pole Dance głównym elementem jest „show”, czyli trudność i widowiskowość wykonywanych tricków oraz wprowadzanie elementów tańca i ruchów uważnych za bardzo seksowne. Trenujące kobiety często noszą szpilki i skąpe stroje, dla których trudno znaleźć uzasadnienie. Pole Dance spycha motoryczność i jej rozwój na drugi tor, bardziej celebrując pozostałe elementy.

Pole Fitness jest rodzajem zajęć, które skupiają się na systematycznym i metodycznie poprawnym rozwijaniu i doskonaleniu wielu ZDOLNOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI MOTORYCZNYCH.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13  Strona 14  Strona 15

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sandra Orlik-Barrow
maj-czerwiec | 3 (8) 2017

Fitness na spacerze z wózkiem

Powrót do formy po ciąży często wydaje się niemożliwy. Jak bowiem znaleźć czas na trening, kiedy cały dzień spędzasz z dzieckiem, najczęściej na karmieniu, zmianie pieluch i spacerach. Odpowiedzią na twoje potrzeby jest BuggyGym.

Natalia Ligenza
maj-czerwiec | 3 (8) 2017

Na mecie w duecie. Bieganie z dzieckiem w wózku.

Jak trenować, by mieć z tego podwójną satysfakcję? Najlepiej we dwoje! Wystarczy mały towarzysz lubiący prędkość, trzy koła i para adidasów, by przenieść się w inny wymiar biegania. Jest tylko coś, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz: to wciąga, z każdym kilometrem coraz bardziej. Gdy już ruszycie, będziecie nie do zatrzymania.

Zobacz więcej artykułów z działu "Zeszyt ćwiczeń".