Bartosz Walkowski
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Dobra zmiana zaczyna się od samego siebie

Największym problemem osób szukających porady u dietetyka czy trenera jest impuls, motywacja do pracy nad samym sobą. Jak i od czego zacząć – to podstawowe pytanie, które idzie w parze z troską o zdrowie i bezpieczeństwo

Motywacja

Podstawą realizacji jakiegokolwiek (nie tylko sportowego) celu jest wewnętrzna motywacja. To czynnik, który rządzi w naszym życiu! Bez niego nie ma ani pasji, ani poświęcenia, nie mówiąc nawet o wytrwałości w chwilach zwątpienia. Po czym poznać, że ktoś, kto ciężko pracuje nad osiągnieciem jakiegoś celu, ma motywację wewnętrzną? Wystarczy zapytać, dlaczego tak rzadko narzeka, dlaczego wydaje się taki szczęśliwy. Spontaniczną odpowiedzią na takie pytanie jest zazwyczaj przekonanie, że chce się to robić. Po prostu! Jeśli więc poczujesz nieodpartą chęć, wewnętrzna potrzebę na zmianę, to jesteś na właściwej drodze.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 3  Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Jak wybrać trenera personalnego?

Wysportowana sylwetka, zdrowie i dobre samopoczucie to efekty, które zapewnia regularna aktywność fizyczna. Jednak to, jak spektakularne one będą, jak szybko je osiągniemy i czy praca nad sylwetką nie pociągnie za sobą żadnego ryzyka, zależy od naszej motywacji oraz merytorycznej wiedzy, której źródłem coraz częściej stają się trenerzy personalni. Kim jest taki trener i czym powinien się wyróżniać?

Marta Bogusławska
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Aeroby vs. interwały

Kierowani chęcią utraty zbędnych kilogramów często wybieramy taki rodzaj aktywności fizycznej, która po czasie okazuje się nietrafiona w realizacji obranego przez nas celu. Jaki jest więc najlepszy sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej? Marsz na bieżni, dystans pokonany na rowerze czy może jednak krótki, ale intensywny trening interwałowy? Sprawdź, która z metod jest dla ciebie najodpowiedniejsza.

Zobacz więcej artykułów z działu "Sukces w zasięgu".