Marcin Rogala
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

Dlaczego warto rozpocząć trening

Aktywność fizyczna to jeden z trzech filarów decydujących o zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Pozostałe dwa to dieta i sen. Zaniedbanie jednego z tych czynników może bardzo mocno ograniczyć radość życia.

#1

POPRAW WYDOLNOŚĆ ORGANIZMU

Wydolność organizmu to zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego bez znacznego zaburzenia homeostazy, popularnie zwana kondycją. Chyba każdy chciałby móc się poszczycić porządną wydolnością. Pozwala ona bez problemu wejść na czwarte piętro bez zadyszki, wykonywać prace ogrodowe czy podbiec do autobusu, nie zalewając się przy okazji potem. Dobra kondycja pozwala bardziej cieszyć się życiem i oznacza dobre zdrowie organizmu. Należy pamiętać, że wysoka wydolność fizyczna, która łączy się z efektywnością przemian energetycznych oraz wydajną pracą układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, ułatwia pracę nad kondycją umysłową.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 12  Strona 13  Strona 14

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Małgorzata Stankiewicz
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

7 sposobów na detoks organizmu

Detoks organizmu często kojarzy się z połykaniem rozmaitych suplementów, głodówkami i dietami sokowymi. Istnieje wiele mniej drastycznych metod, dzięki którym można pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn i złogów jelitowych. Co robić, aby skutecznie oczyścić swój organizm?

Marta Bogusławska
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

Jak dobrać ćwiczenia, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę

W domu, w parku, na zajęciach fitness, czy spacerze – niezależnie od tego, jakie masz możliwości i gdzie się znajdujesz, możesz zawalczyć o lepszą kondycję. Dzięki temu nie tylko poprawisz sylwetkę, lecz odczujesz satysfakcję, gdyż osiągniesz sukces.

Zobacz więcej artykułów z działu "Sukces w zasięgu".