Marta Bogusławska
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Aeroby vs. interwały

Kierowani chęcią utraty zbędnych kilogramów często wybieramy taki rodzaj aktywności fizycznej, która po czasie okazuje się nietrafiona w realizacji obranego przez nas celu. Jaki jest więc najlepszy sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej? Marsz na bieżni, dystans pokonany na rowerze czy może jednak krótki, ale intensywny trening interwałowy? Sprawdź, która z metod jest dla ciebie najodpowiedniejsza.

Co ma wpływ na dobór ćwiczeń ?

O tym, jaką aktywność wybrać, decydują nasze możliwości takie jak np. wytrzymałość, siła czy staż treningowy. Aktywność fizyczna ma na celu ogólną poprawę stanu organizmu, niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, poprawić wydolność, czy zwiększyć siłę. Aby jednak czerpać z niej same korzyści, a zarazem uniknąć zbędnych kontuzji czy przetrenowania, przed rozpoczęciem planowania drogi do wyznaczonego celu, warto poznać różnice pomiędzy treningiem aerobowym, tzw. cardio, a interwałami oraz przyjrzeć się, jakie wady i zalety charakteryzują każdy z nich.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Bartosz Walkowski
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Dobra zmiana zaczyna się od samego siebie

Największym problemem osób szukających porady u dietetyka czy trenera jest impuls, motywacja do pracy nad samym sobą. Jak i od czego zacząć – to podstawowe pytanie, które idzie w parze z troską o zdrowie i bezpieczeństwo

marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Jak wybrać trenera personalnego?

Wysportowana sylwetka, zdrowie i dobre samopoczucie to efekty, które zapewnia regularna aktywność fizyczna. Jednak to, jak spektakularne one będą, jak szybko je osiągniemy i czy praca nad sylwetką nie pociągnie za sobą żadnego ryzyka, zależy od naszej motywacji oraz merytorycznej wiedzy, której źródłem coraz częściej stają się trenerzy personalni. Kim jest taki trener i czym powinien się wyróżniać?

Zobacz więcej artykułów z działu "Sukces w zasięgu".