listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Nie zapomnij o rozciąganiu

Rodzajem wysiłku, który najczęściej jest ignorowany, niedoceniany i pomijany przez osoby aktywne fizycznie jest rozciąganie! Osoby pracujące nad poprawą szybkości, rezygnują z rozciągania, twierdząc, że zbyt duży zakres ruchu wymaga znacznie większej masy mięśniowej, a także nakładu siły i energii, tylko po to, by zapanować nad zwiększonymi zakresami ruchu.

Znaczenie i moc rozciągania znają osoby uprawiające sporty walki, gimnastykę, akrobatykę, pole fitness, pole dance i taniec i to właśnie oni uznawani są przez znakomitą większość osób za wzór wszechstronnego atlety. Bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, każda aktywność fizyczna może skutkować kontuzjami. Reguła ta dotyczy prawie wszystkich dyscyplin sportowych, od gry w piłkę nożną po różne techniki rozciągania. Dlaczego więc trenerzy, instruktorzy, a nawet nauczyciele wychowania tak łatwo i często wypowiadają słowa: „idź i rozciągnij się po treningu”, pozostawiając osobę ćwiczącą samą sobie!?

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 5

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Rehabilitacja na fali

Rehabilitacja obecnie przeżywa dynamiczny rozwój. Korzystają z niej nie tylko ludzie, którzy doznali urazu, lecz także osoby ze schorzeniami neurologicznymi oraz sportowcy, chcący zapobiec kontuzjom.

listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Połączenie kompetencji

Zobacz więcej artykułów z działu "Rozgrzewka".