maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Szybkość i siła po 50-tce

Joe Friel – wielokrotnie nagradzany sportowiec oraz dyplomowany fizjolog sportowy w swojej najnowszej książce „Szybkość i siła po 50-tce”, którą napisał w wieku 70 lat, przekonuje, że intensywne treningi nie muszą się skończyć wraz ze zdmuchnięciem 50 świeczek na torcie.

Opierając się na licznych badaniach i swoim doświadczeniu, rozprawia się z mitami i stereotypami na temat starości. Dzieli się swoją wiedzą na temat treningów siłowych, ogólnorozwojowych i tych o dużej intensywności, udziela praktycznych wskazówek dotyczących regeneracji oraz odżywiania. To książka nie tylko dla osób, które przekroczyły już tytułową 50., ale również dla wszystkich, którzy chcą już dziś zadbać o siebie i spowolnić proces starzenia.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sławomir Erkiert
maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Fitness wciąż poszukuje optymalnej formy

Popularność klubów fitness w Europie nieustannie rośnie. Obecnie należy do nich 52,4 mln osób, czyli o 3,9 proc. więcej niż rok temu. Europejski rynek fitness wart jest 26,7 mld euro. Jak wynika z raportu „The European Health & Fitness Market 2016”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive, polski rynek usług fitness należy do jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się. Do klubów, których liczba na koniec ub. roku wyniosła nieco ponad 2,5...

maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Wyciąg z zielonej herbaty

Wyciąg z zielonej herbaty to zagęszczony preparat roślinny dostępny zwykle w formie tabletek lub kapsułek, zawierający duże ilości polifenoli z umiarkowanym towarzystwem metyloksantyn. Najsłynniejszym i podstawowym zarazem składnikiem wyciągu z zielonej herbaty jest galusan epigallokatechiny (EGCG), którego moc przeciwutleniająca stukrotnie przewyższa witaminę C.

Zobacz więcej artykułów z działu "Czy wiesz, że...".