marzec-kwiecień | 2 (2) 2016

Suplementy bez lekarzy

Narodowa Rada Lekarska uważa, że w reklamach suplementów diety nie powinno się wykorzystywać wizerunku lekarzy i farmaceutów. Rada apeluje do resortu zdrowia, by wprowadzono zmiany prawne zakazujące takich reklam.

Zdaniem przedstawicieli branży reklamowej, tego typu ograniczenia będą korzystne dla jakości tych reklam. Zgodnie z prawem farmaceutycznym osoby znane, naukowcy, lekarze i farmaceuci nie mogą występować w reklamach leków kierowanych do szerokiej publiczności. Jednak regulacja ta dotyczy tylko produktów leczniczych, a więc nie obejmuje ona np. często reklamowanych suplementów diety i wyrobów medycznych. NRL zwróciła się do ministra zdrowia z apelem o podjęcie prac legislacyjnych zmierzających do wprowadzenia ustawowych ograniczeń w reklamie żywności oraz wyrobów medycznych.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

marzec-kwiecień | 2 (2) 2016

Śniadanie to podstawa

Jedząc śniadanie, zapewniamy sobie odpowiednią ilość składników pokarmowych, co chroni nas przed spalaniem włókien mięśniowych zamiast tłuszczu na treningu, zabezpiecza przed nagłą chęcią zjedzenia czegoś niezdrowego, pozwala wykonać o 20% mocniejsze treningi w godzinach popołudniowych oraz, co najważniejsze, przyspiesza regenerację.

marzec-kwiecień | 2 (2) 2016

Orkisz to samo zdrowie

Ziarno orkiszu ma duże właściwości zdrowotne, wzmacnia odporność, usuwa toksyny, ma dobry wpływ na krew, pomaga przy zmęczeniu i spadku energii. Ma też właściwości przeciwzapalne i antyalergiczne. 

Zobacz więcej artykułów z działu "Czy wiesz, że...".