Marcin Rogala
styczeń-luty | 1 (1) 2016

Ćwiczymy pod dachem – najpopularniejsze zajęcia fitness

Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego przejściowego, co łączy się z ogromną rozbieżnością warunków pogodowych na przestrzeni całego roku kalendarzowego. Temperatura powietrza i opady nie zawsze sprzyjają uprawianiu sportu na otwartym powietrzu. Fani roweru, rolek, biegania i wszelkich innych aktywności fizycznych uprawianych na zewnątrz są często niemile traktowani przez aurę, która z początku utrudnia uprawianie sportu pod chmurką, a następnie niemal całkowicie to uniemożliwia.

Obecnie mamy do dyspozycji ogromne, świetnie wyposażone kluby fitness, które już mało kto nazywa siłowniami. Strefa treningu oporowego oczywiście jest tam obecna, ale to nie ona przyciąga największą rzeszę fanów sportu.

Nowoczesny klub fitness składa się z kilku stref.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 45  Strona 46  Strona 47

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Paweł F. Nowak
styczeń-luty | 1 (1) 2016

Zdrowy styl życia - czyli jaki?

Niesłabnąca moda na zdrowie, aktywność, zdrowy sposób życia obserwowana jest we wszystkich środowiskach społecznych cywilizowanego świata. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zdrowym stylem życia, co widać chociażby po rosnącej liczbie tematycznych portali internetowych czy telewizyjnych kanałów lifestylowych. Zdrowy styl życia jest domeną ludzi sukcesu, którzy dbają o siebie i chcą kierować swoim życiem, biorąc odpowiedzialność za swoje decyzje.

Marcin Rogala
styczeń-luty | 1 (1) 2016

Diety o wysokiej podaży białka

Słowo „proteiny” powstało od greckiego protos, czyli pierwszy; najważniejszy. Białko jest podstawowym składnikiem budowy organizmów żywych. Stanowi 20% masy człowieka i zajmuje drugie miejsce po wodzie. Białka to substancje wielkocząsteczkowe o skomplikowanej budowie i olbrzymiej masie. Mają naj­bogatszy skład atomowy ze wszystkich makroskładników, gdyż oprócz węgla, tlenu i wodoru zawierają duże ilości azotu i siarki. Mogą również wiązać jony wielu innych pierwiastków (np. fosfor, żelazo, cynk,...

Zobacz więcej artykułów z działu "Fitness".