Alicja Czakon
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Kinderbal smaczny… także dla rodziców

Urodziny, dzień dziecka, zabawa karnawałowa, inauguracja przedszkola czy szkoły – każda okazja jest dobra, by zaprosić kilkoro znajomych dzieci i urządzić kinderbal. Jeśli zdecydujemy się na przygotowania dziecięcej zabawy w domu, często stajemy przed dylematem – czym poczęstować naszych małych gości oraz ich rodziców.

Pierwsza myśli, jaka nam przychodzi do głowy, podczas planowania kinderbalu to stół zastawiony kolorowymi słodyczami, czekoladkami, ciasteczkami, słodzonymi napojami i przegryzkami typu chipsy i paluszki. Dlaczego tak jest? Zapewne dlatego, że to najszybszy i najprostszy wybór. Wystarczy wyjść po zakupy. Poza tym panuje w nas głębokie przekonanie, że bez tych słodyczowych szaleństw, żadne dziecięce przyjęcie udać się nie może, a nasza gwiazda wieczoru dozna ogromnego rozczarowania. Nic bardziej mylnego! Oczywiście niewielka ilość łakoci nikomu nie zaszkodzi, ale miejmy na uwadze, że przyjęcie urodzinowe, zabawa karnawałowa bądź inne tego typu spotkania naszych dzieci nie są dobrą okazją do lekceważenia tak ważnych spraw jak NAWYKI ŻYWIENIOWE.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 46  Strona 47  Strona 48

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Ewa Brzozowska-Wicherek
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

Kawa na ławę – plusy i minusy picia kawy

Do korzyści związanych z piciem kawy można zaliczyć przede wszystkim poprawę koncentracji i przeciwdziałanie objawom zmęczenia. Jednak spożywana w dużych ilościach powoduje odwodnienie i wypłukuje magnez. Warto się więc zastanowić, czy sportowcy powinni pić kawę.

Adriana Szulińska
marzec-kwiecień | 2 (7) 2017

5 posiłków dziennie

Regularne spożywanie posiłków to powszechnie powtarzana zasada zdrowego stylu życia. Uważa się, że idealny plan dnia powinien uwzględniać 5-6 niewielkich porcji jedzenia. Na tym zaleceniu opiera się większość rekomendowanych przez specjalistów diet, co zwykle przynosi oczekiwane rezultaty i jest optymalnym sposobem odżywiania sprzyjającym zachowaniu zdrowia.

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta".