Justyna Marciniak
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Regeneracja organizmu a trening

DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?

W obecnych czasach regeneracja organizmu jest elementem zaniedbywanym. Powodem często jest brak czasu, chęci, wiedzy lub zbyt duża ilość stresu. Otóż istota regeneracji jest niezwykle ważna, zarówno w cyklu treningowym, jak i w codziennym życiu. Sprawa jest prosta. Jeśli nie będziesz się regenerował, nie będzie postępu w twoim treningu. Nasze ciało jest zaprogramowane w ten sposób: ile pracuje, tyle musi odpoczywać. Brak czasu? Wszystko jasne, lecz postaw na regenerację, by nie dać się zwariować. To jak harmonia między ciałem, duchem a umysłem – jeśli któryś element zaniedbasz, maszyna daleko nie pojedzie. I temu służy zregenerowanie się: równowadze. Brak odpoczynku może odbić się nie tylko na naszym zdrowiu w postaci osłabienia, różnorodnych infekcji, braku sił, ale także źle wpłynąć na kondycję psychiczną.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 31  Strona 32  Strona 33

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Marta Jacukiewicz
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Hantle w domu? Dlaczego nie?

Szymon Wiśniewski – medalista mistrzostw świata seniorów w wioślarstwie, trener personalny, instruktor fitness, nauczyciel WF i trener wioślarstwa grupy juniorów w klubie AZS UMK Energa Toruń – radzi jak wykorzystać hantle podczas treningu w domu.

Paweł F. Nowak
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Na wygląd wpływa trening i dieta

Rozmowa z Klaudią Wieczorek, brązową medalistką II Mistrzostw Świata w Mas Wrestlingu w Kirgistanie i mistrzostw Europy w Gruzji, a także mistrzynią Polski w tej dyscyplinie i laureatką III miejsca na pokazach kulturystycznych w Sopocie w kategorii bikini fitness.

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta & sport".