Marcin Rogala
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Najlepszy przyjaciel pięknych nóg

Czy istnieje ćwiczenie idealne dla kobiet? Ćwiczenie, które rozwija mięśnie dokładnie tam, gdzie trzeba i jednocześnie pozwala pozbyć się tłuszczu? Ruch tak wspaniały, że został nazwany królem ćwiczeń siłowych? Tak! Mowa o najlepszym przyjacielu każdej kobiety, czyli przysiadach. Bez siadu nie ma zadu – to powiedzenie zna wiele użytkowniczek siłowni, jak też kobiet ćwiczących w domowych zaciszach. Jest ono do bólu prawdziwe.

Można dawać z siebie wszystko na zajęcia fitness, tańczyć, pływać i jeździć na rowerze, ale nic tak nie wpływa na modelowanie kobiecego ciała, jak trening oporowy z przysiadami na czele. To niesamowite ćwiczenie daje wspaniały bodziec nogom i pośladkom. Podczas przysiadów intensywnie pracuje niemal 50% mięśni ciała. Istnieją różne rodzaje tego ćwiczenia, ale nic nie działa na modelowanie pośladków i ud tak wspaniale, jak klasyczny przysiad ze sztangą umieszczoną na karku i biodrami wysuniętymi daleko w tył w dolnej fazie. W celu osiągnięcia atrakcyjnego i wysportowanego wyglądu dolnych partii ciała wystarczy przyłożyć się do tego tradycyjnego ćwiczenia oraz pamiętać o zdrowej, dobrze zbilansowanej diecie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 37  Strona 38

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Justyna Marciniak
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Regeneracja organizmu a trening

Marta Jacukiewicz
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Hantle w domu? Dlaczego nie?

Szymon Wiśniewski – medalista mistrzostw świata seniorów w wioślarstwie, trener personalny, instruktor fitness, nauczyciel WF i trener wioślarstwa grupy juniorów w klubie AZS UMK Energa Toruń – radzi jak wykorzystać hantle podczas treningu w domu.

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta & sport".