Paweł F. Nowak
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Na wygląd wpływa trening i dieta

Rozmowa z Klaudią Wieczorek, brązową medalistką II Mistrzostw Świata w Mas Wrestlingu w Kirgistanie i mistrzostw Europy w Gruzji, a także mistrzynią Polski w tej dyscyplinie i laureatką III miejsca na pokazach kulturystycznych w Sopocie w kategorii bikini fitness.

Skąd się bierze coraz większa popularność sportów sylwetkowych, konkursów bikini fitness? Czy ludzi motywuje sprawdzenie się w sportowej rywalizacji, czy po prostu każdy chce fajnie wyglądać?

Sporty sylwetkowe zyskują coraz większą popularność ze względu na prestiż, jakim jest wyjście na scenę, aby zaprezentować wypracowaną formę. Trudno tutaj mówić o otwartej rywalizacji, gdyż nie do końca mamy wpływ na wynik. Sędziowie decydują, na którym miejscu uplasuje się zawodnik, a ich ocenie zostaje poddana nie tylko proporcjonalnie umięśniona sylwetka, ale również prezencja na scenie. Napływa do nas moda na bycie ,,fit”, najpopularniejsze portale społecznościowe Facebook i Instagram pękają w szwach od kolorowych zdjęć z siłowni, dietetycznch przepisów i motywacyjnych haseł. Pozytywnym aspektem tego zjawiska jest coraz większa świadomość ludzi w kwestii kreowania własnego wyglądu za pomocą treningów i odpowiedniej diety. Dla niektórych to chwilowa zajawka, a dla całej reszty to pasja, w której odnajdują sposób na bycie w świetnej formie. Każdy pragnie mieć wysportowane ciało i ładnie wyglądać – to dodaje pewności siebie w każdym aspekcie życia.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 34  Strona 35  Strona 36

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Justyna Marciniak
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Regeneracja organizmu a trening

Marcin Rogala
listopad-grudzień | 1 (6) 2016

Najlepszy przyjaciel pięknych nóg

Czy istnieje ćwiczenie idealne dla kobiet? Ćwiczenie, które rozwija mięśnie dokładnie tam, gdzie trzeba i jednocześnie pozwala pozbyć się tłuszczu? Ruch tak wspaniały, że został nazwany królem ćwiczeń siłowych? Tak! Mowa o najlepszym przyjacielu każdej kobiety, czyli przysiadach. Bez siadu nie ma zadu – to powiedzenie zna wiele użytkowniczek siłowni, jak też kobiet ćwiczących w domowych zaciszach. Jest ono do bólu prawdziwe.

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta & sport".