Marcin Rogala
styczeń-luty | 1 (1) 2016

Każdy mój posiłek jest odpowiednio wyliczony

Rozmowa z Hanną Garboś, najbardziej utytułowaną polską zawodniczką dyscypliny Bikini Fitness.

Twoja sylwetka jest wzorem dla wielu. Czas poświęcony na trening spędzasz przede wszystkim w siłowni. Wiele kobiet boi się sztang, hantli i maszyn, gdyż utożsamia je ze zbytnim rozwojem muskulatury. Na szczęście Ty wraz z innymi zawodniczkami obalacie ten mit. Czy uważasz, że istnieje lepszy sposób na modelowanie kobiecej sylwetki niż trening oporowy?

Trening siłowy jest najlepszym sposobem, by ujędrnić i wymodelować ciało. Zawsze tłumaczę to moim podopiecznym i wiem, że są zadowolone, gdy tylko zobaczą pierwsze efekty naszej pracy. Żadna dyscyplina sportowa nie oferuje tak dokładnego bodźca dla poszczególnych mięśni i żaden sport nie pozwala na tak precyzyjne rozwijanie sylwetki. U znakomitej większości kobiet niemożliwy jest zbyt szybki rozwój masy mięśniowej, więc obawy przed nim są bezpodstawne. Przeszkadza w tym przede wszystkim układ hormonalny. Zawodniczki mojej dyscypliny naprawdę wkładają serce w trening siłowy oraz stosują dokładnie zbilansowaną dietę. To jest sport, który uprawia się 24 godziny na dobę. Mimo to na scenie pokazujemy wysportowane i jędrne, ale w dalszym ciągu smukłe i kobiece ciało.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Paweł Szewczyk
styczeń-luty | 1 (1) 2016

Masa mięśniowa rozsądny przyrost masy ciała, czy "masa za wszelką cenę" ?

Jak powinien wyglądać proces doskonalenia sylwetki? Czy nasze sylwetki co roku muszą stawać się „ulane”, nabrzmiałe, w niektórych przypadkach wręcz groteskowo zdeformowane? Czy nasz organizm „przymyka oko” na nagłe i znaczne wahania masy ciała? Czy istnieje możliwość racjonalizacji okresu rozbudowy masy mięśniowej, nawet gdy po drodze święta i sylwester, a kurtka i gruba bluza skrywają niedoskonałości definicji mięśni?

styczeń-luty | 1 (1) 2016

Trening menu – propozycje jadłospisu dla osób aktywnych

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta & sport".