Piotr Kreft
maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Dieta w treningu to podstawa

Rozmowa z Justyną Marciniak, wielokrotną mistrzynią świata w karate tradycyjnym, trenerką fitness, blogerką, miłośniczką zdrowego odżywiania.

Jesteś jedną z najlepszych zawodniczek w karate na świecie, wielokrotnie stawałaś na podium mistrzostw świata... Czy brakuje ci jeszcze jakiegoś trofeum?

Nie brakuje mi już żadnego trofeum. Od 5 lat mam tytuł najlepszej zawodniczki w Polsce, jestem obecnie dwukrotną mistrzynią świata i trzykrotną mistrzynią Europy. Wielokrotnie zdobywałam także puchary świata i Europy. Jako jedyna zawodniczka w Polsce zdobyłam tytuł mistrzyni Polski we wszystkich konkurencjach (mam ich około 40). Karate trenuję zawodowo już od 20 lat – poświęciłam się temu w stu procentach, a efektem jest pełna satysfakcja i cechy, które w sobie wykształciłam. Sport dał mi dużo wiary w możliwość zmiany swojego życia na lepsze, nauczył determinacji oraz tego, że ciężka praca popłaca. Ale do tego, aby czuć się spełnionym, czuć tę satysfakcję, musiałam przejść trudną drogę. Kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń i na pewno, gdyby nie mój charakter, nie dokonałabym tego. Wiele godzin codziennie spędzonych na treningu, brak czasu na cokolwiek innego. Ale takie jest życie: coś za coś. Ten piękny rozdział mojego życia zainspirował mnie do dalszego rozwoju. Karate nauczyło mnie, że trzeba się ciągle uczyć i rozwijać. Dlatego teraz, po zdobyciu tych wszystkich tytułów i w karate i w plebiscytach ogólnopolskich, postanowiłam zostać trenerką personalną.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Natalia Mlekicka
maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Prawidłowo rozwinięte mięśnie grzbietu

Zaczynając przygodę z treningiem siłowym skupiamy się najpierw na tych częściach ciała, które uważamy, że są bardziej zaniedbane w porównaniu z innymi lub chcemy kilka konkretnych części wyeksponować i rozwinąć do poziomu w którym: a) ubrania będą pięknie leżały, b) nie będziemy mieli obaw przed założeniem skąpego letniego ubioru, c) inni będą nam zazdrościć. Nie będę oceniała motywów, ale skomentuję działania.

maj-czerwiec | 3 (3) 2016

Dieta 1800 kcal bogata w produkty wspomagające koncentrację

Zobacz więcej artykułów z działu "Dieta & sport".